نابینایی ,ویتامین A

 

یک متخصص چشم با اشاره به نابینایی كودكان به عنوان یکی از عوامل اجتناب ناپذیر نابینایی گفت: سالیانه نیم میلیون كودک در جهان دچار نابینایی می شوند.

دكتر محمد كریم اسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیون نفر نابینا در جهان وجود دارد که سالیانه ۲ میلیون نفر به تعداد آنها افزوده می شود و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ حدود ۷۵ میلیون نفر نابینا خواهند بود.

وی با بیان این که به طور كلی علل نابینایی به دو دسته قابل اجتناب و غیرقابل اجتناب تقسیم بندی می شوند، ادامه داد: متاسفانه ۳۰ درصد عوامل نابینایی غیرقابل اجتناب هستند.

استحاله سنی ماكولا شایع ترین علت غیرقابل اجتناب نابینایی است

این فوق تخصص پیوند قرنیه با اشاره به عوامل غیرقابل اجتناب نابینایی گفت: استحاله سنی ماكولا شایع ترین علت غیرقابل اجتناب نابینایی است که شیوع آن به دلیل افزایش طول عمر انسانها در حال افزایش است.

وی بیان کرد: ماكولا شایع ترین عامل نابینایی در افراد بالای ۶۵ سال در آمریكا است به طوری که حدود ۲۵ درصد افراد بالای ۸۰ سال به این بیماری مبتلا هستند.

دکتر اسماعیلی با بیان اینکه بیماری ماکولا دو نوع خشک و مرطوب دارد و سبب از بین رفتن تدریجی سلول های ناحیه ماكولا می شود، اظهار کرد: نوع خشک بیماری ماکولا درمان خاصی ندارد اما در نوع مرطوب که عروق نابجا در زیر ماكولا رشد می كند می توان با لیزر و یا تزریق آمپول آواستین تا حدی سبب توقف پیشروی بیماری شد.

وی افزود: مكمل های غذایی كه ویتامین C، ویتامین E، روی، مس، و بتاكاروتن دارند در مواردی سبب كندی و یا توقف پیشروی ماکولا می شوند.

دکتر اسماعیلی از دیگر بیماری های غیرقابل اجتناب چشمی به بیماری های مادرزادی چشم اشاره کرد و گفت: به طور مثال رتینیت پیگمانتوزا كه نوعی بیماری ارثی شبكیه می باشد علت نابینایی بیش از یك میلیون نفر در جهان است.

این فوق تخصص پیوند قرنیه با اشاره به نابینایی كودكان به عنوان یکی دیگر از عوامل اجتناب ناپذیر نابینایی اظهار داشت: سالیانه نیم میلیون كودك دچار نابینایی در جهان می شوند.

وی ادامه داد: كمبود ویتامین A شایعترین عامل نابینایی در كودكان است این در حالی است که در برخی كشورها تا ۷۵ درصد كودكان دچار كمبود ویتامین A هستند و سوء تغذیه عامل اصلی كمبود ویتامین A در این كشورهاست.

این متخصص چشم در ادامه با بیان این كه كدورت قرینه که مهمترین عامل قابل پیشگیری نابینایی در جهان است در اثر كمبود ویتامین A در كودكان رخ می دهد، گفت: آب مروارید مادرزادی دومین و رتینوپاتی نوزادان نارس سومین عامل نابینایی كودكان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نوزادانی كه به دلیل نارسی و وزن كم موقع تولد مدتی در انكوباتور بوده اند حتماً باید توسط متخصص شبكیه معاینه شوند.... /  خبرگزارى ايسناتاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.