گروگانگيري در‌ جاده

پنج مرد جوان كه به اتهام دزدي‌هاي سريالي از سوي پليس پايگاه نهم آگاهي تهران در شهرري دستگير شده بودند، در بازجويي اعتراف كردند با تخريب خودروهاي عبوري و گروگان گرفتن رانندگان در جاده‌ها، اموالشان را مي‌دزديدند.

متهمان علاوه بر اين جرايم، با مراجعه به خانه‌هاي افرادي كه وضع مالي خوبي داشتند، خانم‌هاي خانه‌دار را مقابل خانه كشانده و با تهديد و كتك زدن، طلاهايشان را سرقت مي‌كردند.

حوادث - عصر هفتم آبان امسال ماموران كلانتري 170 كهريزك در جاده واوان به چهار سرنشين دو دستگاه موتورسيكلت ظنين شدند و آنها را تعقيب كردند اما سه نفر از آنها موفق به فرار شدند و ماموران انتظامي يكي از متهمان را دستگير و در بازرسي از وي باتوم و مبالغي پول كشف و ضبط كردند.

اين متهم به پايگاه نهم پليس آگاهي تهران در شهر ري منتقل شد و در بازجويي اعتراف كرد با همدستي چهار نفر از دوستانش راه مردم را در جاده واوان ـ اسلامشهر و حومه شهرري سد كرده و با تهديد باتوم و چاقو، پول، طلا و گوشي تلفن همراهشان را مي‌دزديدند.

همچنين مشتريان بانك‌ها را تعقيب و با ايجاد رعب و وحشت پول‌هايشان را سرقت و در صورت مقاومت، آنها را با چاقو زخمي مي‌كردند.

در پي اعتراف اين جوان، چهار همدست وي هم تحت تعقيب پليس قرار گرفتند و هفته گذشته يكي پس از ديگري دستگير شدند.

در حالي كه تحقيقات از اين افراد ادامه داشت، آنها روز گذشته علاوه بر اعتراف به زورگيري‌هاي خشن از مردم و دزدي‌هاي سريالي از مشتريان بانك‌ها، اعتراف كردند كه با حمله به خودروهاي عبوري در جاده واوان و حومه شهرري، رانندگان را گروگان‌ گرفته و اموالشان را مي‌دزديدند.

اعتراف دزدها به گروگانگيري

يكي از متهمان با اشاره به نحوه گروگان‌گيري‌ها، گفت: از چند ماه پيش به دليل مشكلات مالي تصميم گرفتم اموال مردم را سرقت كنم. موضوع را با چهار نفر از دوستانم ـ متهمان بازداشت شده ـ در ميان گذاشتم كه آنها قول همكاري دادند. ابتدا سرقت و زورگيري مي‌كرديم و در ادامه تصميم گرفتيم با گروگانگيري رانندگان در جاده‌ها، اموالشان را سرقت كنيم.

متهم اضافه كرد: من و همدستانم با دو دستگاه موتورسيكلت و يك خودروي پرشيا، در مسير جاده واوان و حومه شهرري، با پرتاب سنگ شيشه خودروها را شكسته و رانندگان را وادار به توقف مي‌كرديم و به محض پياده شدن به آنها حمله مي‌كرديم.

متهم يادآور شد: سپس با تهديد باتوم و قمه رانندگان را گروگان مي‌گرفتيم و پول، طلا و اموال قيمتي همراهانشان را مي‌دزديديم و رانندگان را رها كرده، متواري مي‌شديم.

متهم اضافه كرد: اگر مالباخته مقاومت مي‌كرد، او را كتك مي‌زديم و همراهان راننده را هم به مرگ تهديد مي‌كرديم.

حمله به زنان براي سرقت طلاهايشان

متهم با اشاره به دزدي‌هاي خشن ديگرشان گفت: با پرسه زدن در محله‌هاي مختلف شهر ري، حومه آن و واوان، افرادي را كه وضع مالي مناسبي داشتند شناسايي مي‌كرديم. سپس با اطمينان از اين‌كه مردان صاحبخانه در منزل حضور ندارند، ساعات پاياني شب به در منازلشان مي‌رفتيم و با تهديد قمه، طلاي زنان صاحبخانه را سرقت مي‌كرديم.

در پي اظهارات جديد متهم ، چهار همدست وي نيز در بازجويي اعتراف كردند به دو شيوه فوق اموال مردم را دزديده و با سركرده باند در اين سرقت‌ها همدست بوده‌اند.

بنابراين گزارش، براي اعضاي اين باند قرار قانوني صادر شده است. تحقيقات تكميلي از متهمان براي افشاي ديگر جرايم آنها ادامه دارد./جام جم آنلاین

 تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.