شهردار نیامد؛ حكم جلب صادر شد

 

در پی سقوط تیر دروازه فوتبال در غرب تهران بر سر یك پسر خردسال و فلج شدن صورت كودك ۳ ساله، بازپرس پرونده حكم جلب شهردار منطقه را صادر كرد.

 

روز ۲۳ فروردین پسری ۳ ساله به نام آرمین همراه پدربزرگش عازم منزل مادربزرگ حوالی خیابان زنجان شمالی بود كه یكباره دروازه آهنی فوتبال كه در یك مجتمع فرهنگی ـ ورزشی در حاشیه خیابان احداث شده بود، سقوط كرد و روی پسر ۳ ساله افتاد.

 

در پی این حادثه، مردم به یاری پدربزرگ و نوه خردسالش شتافتند و پیكر نیمه جان آرمین را از زیر دروازه آهنی خارج و به بیمارستان شهریار منتقل كردند.

 

تلاش پزشكان برای نجات او آغاز شد تا این كه پس از ۴ روز كودك خردسال به هوش آمد ولی پزشكان نظر دادند كه باید تحت چند عمل جراحی قرار گیرد.

 

به دنبال این اتفاق، والدین كودك با حضور در دادسرای ناحیه ۲ تهران از مسوولان شهرداری كه متولی مجتمع فرهنگی ـ ورزشی احداث شده در محل حادثه بودند، شكایت كردند. در پی این شكایت، بازپرس طوفانی دستور قضایی برای تحقیق و شناسایی مقصران حادثه را صادر كرد.

 

● فلج شدن اعصاب صورت پسر خردسال

در حالی كه تحقیقات پلیسی در این ارتباط آغاز شده بود، گزارشی از سوی بیمارستان در اختیار بازپرس پرونده قرار گرفت، مبنی بر این كه بر اثر ضربه وارد شده به سر و صورت پسر خردسال، به رغم تلاش های پزشكان او از ناحیه راست صورت دچار فلج اعصاب شده است.

 

با گزارش این موضوع، رسیدگی به پرونده ابعاد تازه ای به خود گرفت.

ماموران در ادامه تحقیقات پی بردند مسوولیت اجرایی احداث مجتمع فرهنگی ـ ورزشی محل حادثه را معاونت امور اجتماعی ـ فرهنگی شهرداری منطقه ۶ در ناحیه ۲ تهران به عهده داشته كه متولی آن شهردار منطقه بوده است.

 

● نتیجه كارشناسی

با مشخص شدن این موضوع، كارشناس قضایی از سوی دادسرا انتخاب شد و پس از حضور در محل حادثه و بررسی ابعاد مختلف این حادثه اعلام كرد در ارتباط با نصب دروازه زمین فوتبال در محل حادثه نكات ایمنی رعایت نشده و در اطراف بنای مجتمع نیز حصار یا دیواری مناسب برای جلوگیری از ورود و خروج رهگذران به محل حادثه وجود ندارد.

 

بنابر این، كارشناس قضایی، شهردار منطقه ۶ كه مسوولیت بررسی بنای مجتمع فرهنگی ـ ورزشی محل حادثه را به عهده دارد، به عنوان مقصر حادثه معرفی شد.

 

با مشخص شدن مقصر حادثه روز ۳۰ مرداد دستور قضایی مبنی بر احضار شهردار منطقه و تحقیقات از وی در دادسرا صادر شد، اما وی در وقت تعیین شده در دادسرا حضور نیافت.

 

درپی این ماجرا دستور قضایی مبنی بر حكم جلب شهردار منطقه ۶ در ناحیه ۲ تهران صادر شد. تحقیق در این رابطه ادامه دارد..../ جام جم آنلاین تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.