38 میلیون نفر سود سهام عدالت دریافت نکرده اند

 

در حالي كه دعوتنامه سهام عدالت براي 43ميليون نفر از مشمولان دريافت اين سهام، ارسال و اطلاعات 37 ميليون نفر از آنها ثبت نهايي شده است، سود سهام عدالت تاكنون تنها به 5.15 ميليون نفر پرداخت شده است.

واگذاري سهام عدالت به منظور تحت پوشش قرار دادن شش دهك جامعه شامل مددجويان کميته امداد و بهزيستي، رزمندگان فاقد شغل و درآمد، روستاييان و عشاير، كاركنان شاغل در دستگاههاي اجرايي و بازنشستگان كشوري ، لشگري و تامين اجتماعي، خانواده ايثارگران، زنان سرپرست خانوار، كارگران فصلي، طلاب، خدام مساجد، قاليبافان، فعالان قرآني، تاكسي‌رانان و اتوبوس‌رانان شهري و برخي ديگر عناوين از اين دست در دستور كار قرار گرفت.

مرحله نخست توزیع سود سهام عدالت از سال 87 برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی آغاز و پس از آن تا كنون در چهار مرحله ادامه يافته است. به طوري كه طي اين مراحل، 15 میلیون و 467 هزار و 587 نفر از مشمولان، دست كم يك مرتبه سود سالانه سهام خود را دريافت كرده‌اند.

در عين حال طي دو مرحله نخست پرداخت سود سهام عدالت، بيش از 97درصد سود به سهام‌داران پرداخت شده است. اما از آنجا كه درصد تقسيم سود طي دوره‌هاي سوم و چهارم پرداخت با كاهش مواجه و به ترتيب 53.88 و 41.86 درصد بوده است، در هر مرحله پرداخت سود بر جمعيت سهام‌داراني كه مطالبات معوقه دارند افزوده شده است.

بر اين اساس، بدون درنظرگرفتن مطالبات قريب به 22 ميليون نفر از مشمولان شناسايي شده سهام عدالت كه هنوز برگه سهام خود را دريافت نكرده‌اند، دست بالغ بر 953 هزار و 167 نفر از اقشاري كه مي‌بايست طي چهار مرحله گذشته سود سهام خود را دريافت كنند نيز، هنوز از سود سهام عدالت كوتاه است.

به طوري كه 117هزار و 621 نفر از اين افراد مددجويان كميته امداد و بهزيستي، 38هزار و 756 نفر عشاير و روستاييان مشمول، 365هزار و 945 نفر كاركنان آموزش و پرورش و نيز 430هزار و 845 نفر بازنشستگان دستگاه‌هاي اجرايي هستند.

گفتني است طي چهار مرحله پرداخت سود سهام عدالت بالغ بر 970ميليارد و 806ميليون تومان سود ميان بيش از 15 ميليون نفر توزيع شده است.

همچنين يكي از مهمترين مشكلات حال حاضر سهام عدالت، عدم پرداخت سود معوقه سهام گروه‌هاي نخست سهام‌داران عدالت است كه هنوز موفق به دريافت سود مربوط به سال 88 خود نشده‌اند.

به نظر مي‌رسد از آنجا كه سهام عدالت با هدف افزایش ثروت و ایجاد درآمد دائمی برای خانوارهای نیازمند در ميان گروه‌هاي مشمول توزيع مي‌شود، مي‌بايست روندي كاملا عادلانه بر توزيع سود اين سهام حاكم باشد. به طوري كه اولا هيچ يك از اعضاي اقشار مشمول در هر مرحله نسبت به ديگري برتري نداشته و سود سهام ميان همه مشمولان هر گروه به طور همزمان توزيع شود؛ ثانيا سود معوقه اقشاري كه به دليل استحقاق بيشتر، زودتر از سهام عدالت برخوردار شدند ميان آنها توزيع شود و اين موضوع به پرداخت مرحله دوم سود سهام كساني كه اخيرا به جمع سهام‌داران پيوسته‌آند موكول نشود.تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.