فرهاد مجیدی , تیم استقلال

 


کارشناس فوتبال کشورمان عواملی چون انجام مصاحبه‌های مجتبی جباری که حواشی زیادی را در رسانه‌ها برای این تیم ایجاد کرد و همچنین جدایی فرهاد مجیدی را موثر دانست.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز به نقل از مهر، حمیدرضا صدر در تشریح دلایل افت تیم فوتبال استقلال در نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: «به نظر می‌رسد بخشی از افت تیم استقلال در نیم فصل دوم دلایل روانی داشته باشد. به تیم که نگاه می‌کنیم و به نظر می‌رسد بازیکنان عطش پیروزی و انگیزه‌شان را در مقایسه با نیم فصل نخست از دست داده‌اند.»

* فتح الله زاده از موضع بالا به حریفان نگریست
وی در ادامه افزود: «درحالی که مدیر تیم در موارد پرشماری از موضع بالا به حریفان لیگ برتر نگریست و در پاره‌ای مواقع حریفان را کوچک شمرد. نمی‌دانم بازیکنان استقلال متکبرانه نیم فصل دوم را آغاز کرده‌اند یا خیر اما حقیر شمردن حریفان معمولا تاثیر منفی بر تیم می‌گذارد و تیم‌های مقابل را جنگجوتر می‌کند.»

* استقلال مدیریت رسانه‌ای ندارد
صدر با طرح این موضوع که «باشگاه‌ها خصوصا باشگاه‌های بزرگ نیاز مفرط به مدیریت رسانه‌ای دارند»، خاطر نشان کرد: «یکی از حلقه‌های مفقوده تسبیح استقلال نداشتن مدیریت رسانه‌ای است. برخی از مشکلات داخلی استقلال به جای حل شدن درون باشگاه در رسانه‌ها مطرح شدند، آنهم با آب و تاب. مثل ماجرای حسین فرزامی و حنیف عمران‌زاده و سپس دخالت منصور پورحیدری. مثل مجادله‌های بی پایان حسن روشن با مدیر باشگاه. مثل ماجرای رجبی و تیم‌های پایه. مثل مصاحبه‌های مظلومی در باب وداع در پایان فصل. مثل خیلی چیزهای دیگر. همه اینها بازیکنان را خواه ناخواه تحت تاثیر قرار می‌دهند حتی عملکرد مربیان و البته همین طور رویکرد طرفداران را.»

* حواشی که مجتبی جباری ایجاد کرد
این کارشناس فوتبال ایران در ادامه افزود: «این که مجتبی جباری در بهترین فصل زندگی حرفه‌ای خود و پس از بدل شدن به یک ستاره درگیر حاشیه شد نمونه فقدان مدیریت رسانه‌ای بود. درگیری با جاسم کرار حین بازی و مصاحبه غیرمنتظره‌اش پس از دیدار با حمله‌های تند و طوفانی خیلی چیزها را زیر سئوال برد. او به تحقیر مربی و مردان فنی باشگاه پرداخت. بر زبان آوردن این که "... ما بازی را بردیم اما هیچ برنامه‌ای نداشتیم" یا " ... می‌توانید به تمرین‌های ما بیایید و ببینید سرمربی ما در طول زمان تمرین فقط روی نیمکت نشسته است و حتی یک قدم هم پایش را به زمین تمرین نمی‌گذارد " دور از انتظار بود.»

* با جباری تمام و کمال دریافتیم در عصر بازیکن سالاری به سر می‌بریم
وی خاطر نشان کرد: «شکستن حرمت مربی نه حرفه‌ای است و نه اخلاقی، آنهم مربی تیم بزرگی مثل استقلال. آن هم مظلومی که فرزند استقلال است. ماندن جباری در وجه فنی اجتناب ناپذیر بود ولی خواه ناخواه به مظلومی و نتیجتا تیم هم ضربه زد. با جباری تمام و کمال دریافتیم در عصر بازیکن سالاری بسر می‌بریم.»

* با رفتن مجیدی، میداوودی زوج خود را گم کرد
صدر جدایی فرهاد مجیدی و مصدومیت بازیکنان را از دیگر دلایل افت تیم استقلال برشمرد و گفت: «رفتن فرهاد مجیدی در نیمه راه در اوج اقتدارش برای تیم هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و پرسش‌ها در این زمینه بی پاسخ مانده‌اند. معمایی که شاید بعدها حل شود. با رفتن او میلاد میداوودی زوجش را گم کرد. ترکیب میداوودی و آرش برهانی می تواند پاسخگو باشد ولی آن دو هنوز بدل به یک زوج نشده‌اند.»

* استفاده از حیدری مصدوم اشتباهی نابخشودنی بود
وی ادامه داد: «بعد از جدایی مجیدی مصدومیت میداوودی و مصدومیت آندو تیموریان از راه رسیدند. پیش از آن خسرو حیدری هم مصدوم شده بود. استفاده از خسرو حیدری در حالی که هنوز مصدومیتش کاملا برطرف نشده بود اشتباهی نابخشودنی بشمار می رفت.»

* لغزش استقلال برابر قعرنشینان
حمیدرضا صدر در خصوص دیگر دلایل افت تیم استقلال اظهار داشت: «اولین لغزش اساسی استقلال برابر مس بروز کرد، برابر تیم هفدهم جدول و آنهم در تهران. پس از ضربه‌های برباد رفته آرش برهانی، محسن یوسفی و مجتبی جباری. فرا رسیدن دقیقه 85. تعلل پژمان منتظری. ضربه احمد حسن زاده از راه دور و شکست... دومین لغزش هفته بعد رخ داد. با سفر به شیراز. برابر فجرسپاسی. برابر تیم شانزدهم جدول. فرا رسیدن دقایق کابوس زده پایانی. این بار در دقیقه 83. تکرار قصه مس. پاس هوشمندانه سیدمحمدرضا حسینی به رجب زاده. ضربه زمینی رجب زاده از پشت محوطه جریمه. ضربه طوفانی. باز شدن دروازه رحمتی. دومین شکست متوالی یعنی سقوط برابر تیم‌های شانزدهم و هفدهم. جمله محمود یاوری " به هر حال ما دو گل مان را روی زمین زدیم. استقلال می خواست مستقیم بازی کند و ما راه بازی شان را بستیم" جنبه فنی هم داشت.»

* آمار ضعیف استقلال
وی به آمار ضعیف استقلال در پایان هفته بیست و یکم اشاره کرد و گفت: «آمار استقلال در پایان هفته بیست و یکم چه بود؟ 21 گل خورده. سه گل بیشتر از سپاهان که مهدی رحمتی و عقیلی را از دست داده، که ظاهرا دفاعش نزول کرده بود. 21 گل یعنی همان تعداد گلی که صبای قم - تیمی شکل گرفته با دستان خالی در مقایسه با حریفان - دریافت کرده بود. همان تعداد گل که ملوان انزلی - تیم قرار گرفته در منگنه مالی - در رده سیزدهم دریافت کرده بود. این که مهاجمان استقلال 33 گل زده‌اند نوید بخش به نظر می رسید ولی آنها فقط سه گل بیشتر از نفت تهران - باز هم تیم بسته شده‌ای با دستان خالی تر از آبی پوش‍‌ها - به ثمر رسانده‌اند. این که تعداد شکست ‌ای استقلال صدرنشین - پنج باخت - برابر باخت‌های راه آهن قعرنشین است به خودی خود نیشدار بود.»

* میراث برباد رفت
این کارشناس فوتبال ایران ضمن یادآوری اینکه همه این مسائل خشم را به سکوهای طرفداران استقلال بازگرداند، افزود: «این اتفاقات خشم، اعتراض و تلک را به سکوها بازگرداند. تکرار همان بلایی که پیشتر سر صمد مرفاوی آمده بود. همان بلایی که پیشترها سر ناصر حجازی و منصور پورحیدری آمده بود. قصه قربانی کردن فرزندان استقلال. بی اعتنایی به تاریخ، به گذشته ودستاوردهای باشگاه. قصه به حاشیه کشاندن آنها. از دورانی به دوران دیگر. از عصری به عصر دیگر. بی اعتنایی به پیروزی‌های مظلومی. بی اعتنایی به کسب چهار پیروزی برابر پرسپولیس. به راهیابی به فینال جام حذفی. به قهرمانی و نایب قهرمانی. به دستاوردهای مثبت.»

* تغییرات روی نیمکت استقلال هشداردهنده است
صدر یادآور شد: «این که طی پنج سال هفت بار مربیان استقلال تغییر یافته‌اند، هشدار دهنده است. از صمد مرفاوی به ناصر حجازی، حجازی که فقط 14 بازی دوام می آورد. فقط سه ماه (یک رکورد). از حجازی به فیروز کریمی. از فیروز کریمی به امیر قلعه نویی (که یک سالی روی نیمکت می نشیند). دوباره صمد مرفاوی (یک سال) و اکنون پرویز مظلومی.»

* مسئولیت دشوار مدیریت و کادرفنی استقلال
وی در خاتمه با دفاع از پرویز مظلومی تصریح کرد: «شاید پرویز مظلومی در زمینه فنی قابل نقد باشد، ولی کدام مربی نیست؟ زیر تازیانه بردن مربی در نیمه راه فصل و کورس قهرمانی توجیه ناپذیر است و در عین حال باورنکردنی. با این وصف استقلال توشه‌اش در قیاس به سایر تیم‌ها پر است و بازیکنانش بزرگ. استقلال همچنان بهترین بازیکنان را در اختیار دارد. مدیریت و کادر فنی استقلال مسئولیت دشواری درشرایط فعلی برعهده دارند، یعنی بازسازی روحی و روانی بازیکنان در کنار حفظ پایداری فنی، البته. استقلال هنوز هم می‌تواند قهرمان شود.»تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.