ز 3 قاره مختلف

4 تکواندوکار با دریافت وایلد کارت راهی‌ المپیک لندن می‌شوند

چهار تکواندوکار برای شرکت در بازی‌های المپیک با دریافت وایلدکارت جواز حضور در لندن را کسب کرده‌اند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

فارس: در حالی‌که 20 روز تا آغاز بازی‌های المپیک 2012 لندن باقی مانده است تمام تکواندوکاران راه یافته به این رقابت‌ها، همچنان تمرینات خود را تا قبل از آغاز مسابقات پیگیری می‌کنند. در این میان 128 تکواندوکار از 59 کشور دنیا و از پنج قاره مختلف در مسابقات تکواندو المپیک لندن شرکت خواهند کرد که در این میان سهم تکواندوی ایران دو نفر در بخش مردان و یک نفر در بخش بانوان است که خوشبختانه هر سه ملی پوش با کسب جواز حضور در المپیک، راهی لندن خواهند شد.

در طول یک سال گذشته 6 مرحله رقابت‌های انتخابی برگزار شد که یک مرحله آن به صورت جهانی در باکو برگزار شد و پنج مرحله قاره‌ای که تکواندوکاران موفق به کسب جواز حضور در المپیک شدند.

تایلند از قاره آسیا، روسیه از اروپا، مصر از آفریقا، مکزیک از پان آمریکن و استرالیا از اقیانوسیه میزبانان رقابت های انتخابی قاره‌ای بودند که در طول ماه‌های گذشته برگزار شد و در پایان این رقابت‌ها 124 نفر با مبارزاتی که مقابل حریفان خود داشتند توانستند جواز حضور در المپیک لندن را کسب کنند.

 

در این میان چهار نفر از طریق وایلد کارت جواز حضور در المپیک لندن را کسب کرده‌اند که دو نفر از آنها بانوان و دو نفر دیگر در بخش مردان هستند. البته قاره آفریقا یک نفر، قاره آسیا 2 نفر و قاره آمریکا نیز یک نفر از طریق دریافت وایلد کارت در لندن حضور خواهند داشت.

از قاره اروپا 40 نفر از 19 کشور، آسیا با 35 تکواندوکار از 14 کشور، پان آمریکن با 26 تکواندوکار از 14 کشور، آفریقا با 16 تکواندوکار از 9 کشور و اقیانوسیه با 7 ورزشکار از چهار کشور دارای سهمیه المپیک هستند.

 

از میان 4 تکواندوکاری که با وایلد کارت در المپیک لندن حضور خواهند داشت شاخص ترین چهره مربوط می‌شود به"دابامود بوکیتا" تکواندوکار وزن 80+ کیلوگرم تیم ملی مردان مالی که قرار است در لندن حضور داشته باشد. وی در مسابقات قهرمانی جهان در سال 2007 در پای فینال تکواندوکاری از کره‌جنوبی و در فینال مرتضی رستمی ملی پوش ایرانی را با نتیجه 5 بر صفر شکست داده بود.

 

"بوکیتا" بازهم در همان سال در مسابقات انتخابی منچستر با کسب مدال نقره راه را برای رسیدن به المپیک پکن هموار کرده بود، اما "بوکیتا" در المپیک 2008 به مدال نرسید.

وی عنوان قهرمانی در مسابقات جهانی که در سال 2009 در دانمارک برگزار شد را در کارنامه خود دارد."بوکیتا" در انتخابی‌هایی که به میزبانی باکو برگزار شده بود حضور نداشت، اما در انتخابی منطقه آفریقا شرکت کرد که در بازی اول حریف خود را شکست داد و به مرحله دوم صعود کرد. "بوکیتا" در بازی دوم مقابل "آنتونی‌میلان" از کشور "گابانی" شکست خورد و باز هم جواز حضور در المپیک لندن را از دست داد تا اینکه در نهایت با وایلدکارت در المپیک لندن حضور خواهد داشت.

 

"تامی محمد" تکواندوکار تیم ملی "یمن" که در وزن 58- کیلوگرم قرار است در بخش مردان با کسب وایلد کارت در المپیک لندن حضور داشته باشد رزومه چندان خوبی از خود ندارد. وی در سال 2007 در مسابقات جهانی در دور دوم مسابقه مقابل تکواندوکار تیم ملی انگلیس با نتیجه 3 بر 4 بازی را واگذار کرد. "تامی‌محمد" در هیچ‌کدام از مسابقات انتخابی کسب سهمیه المپیک شرکت نکرده است و تنها تکواندوکاری است که می‌توان گفت شانسی در المپیک لندن حضور خواهد داشت.

 

"داوین سورن" تکواندوکار تیم ملی "کامبوج" که قرار است در بخش بانوان و در وزن 67 + کیلوگرم در المپیک لندن با کسب وایلدکارت حضور داشته باشد."سورن" در سال 2011 در مسابقات کسب سهمیه المپیک که در بانکوک برگزار شد شرکت کرد و در بازی اول 8 بر 5 نماینده سنگاپور را شکست داد، اما در بازی دوم مقابل تکواندوکار قزاقستان با نتیجه 15 بر 16 شکست خورد و به رده بندی مسابقات راه پیدا کرد. "سورن" اگر در رده بندی مسابقات تکواندوکار تیم ملی ازبکستان را شکست می‌داد می‌توانست با کسب سهمیه المپیک راهی لندن شود، اما مقابل وی بازی را واگذار کرد تا در نهایت وی نیز با دریافت وایلد کارت در المپیک لندن حضور داشته باشد.

 

"کارولنا‌کارستینز" تکواندوکار وزن 49 - کیلوگرم از کشور "پاناما" دومین بانوی تکواندوکاری است که بدون کسب جواز حضور در المپیک در شیاپ‌چانگ لندن حضور خواهد داشت. وی در مسابقات جام‌جهانی کره‌جنوبی در سال 2011 در بازی سوم خود مقابل تکواندوکاری از کشور ترکیه‌ باخت و از دور مسابقات حذف شد."کارستینز" باز هم در سال 2011 در مسابقاتی که به میزبانی آمریکا برگزار شد حضور داشت و تکواندوکارانی از کشور مکزیک و برزیل را شکست داد، اما در پای فینال به تکواندوکار آمریکایی باخت تا در نهایت به عنوان سومی دست یابد. وی در مسابقات انتخابی که در طول این یک سال برگزار شد نتوانست جواز حضور در المپیک را کسب کند و از طریق وایلدکارت در لندن حضور خواهد داشت. "کارستینز" امسال در مسابقات نوجوانان مصر که در شهر "شرم الشیخ" برگزار شد به مصاف"سردار لیوا" از کشور قزاقستان رفت و با شکست مقابل حریف خود از دور مسابقات حذف شد. وی در مسابقات کسب سهمیه المپیک که سال گذشته در باکو برگزار شد حضور داشت و در همان بازی اول مقابل "نور عبدالله" از کشور مصر بازی را واگذار کرد.

 

مسابقات المپیک لندن در حالی از 27 جولای(6مردادماه) آغاز می‌شود که محمد باقری معتمد تکواندوکار وزن 68 کیلوگرم تیم ملی ایران باید به عنوان اولین تکواندوکار ایرانی در 9 آگوست وارد شیاپ‌چانگ شود.

 

یوسف کرمی کاپیتان تیم ملی ایران در وزن 80- کیلوگرم و سوسن حاجی پور در وزن 67- کیلوگرم بانوان نیز روز 10 آگوست وارد شیاپ‌چانگ می‌شوند.

در المپیک لندن چهار تکواندوکار انگلیسی وارد شیاپ‌چانگ می‌شوند که متاسفانه با هر سه تکواندوکار ایرانی هم گروه هستند و با توجه به میزبانی انگلیس‌ها کمی کار برای تکواندوکارانی ایرانی دشوار است.

 

مسابقات المپیک لندن در چهار وزن مردان و چهار وزن بانوان برگزار خواهد شد که در هر وزن 16 تکواندوکار حضور دارند و همه آنها با مبارزاتی که انجام داده‌اند جواز حضور در المپیک لندن را کسب کرده‌اند. البته به غیر از اوزان 58- و 80+ کیلوگرم در بخش مردان و اوزان 67+ و 49- کیلوگرم در بخش بانوان که در هر وزن یک نفر از طریق وایلدکارت جواز حضور در المپیک لندن را کسب کرده‌اند./فارستاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.