سازمان سنجش آموزش کشور, سهمیه در کنکور 91

جلال طباطبایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه براساس ضوابط، رزمندگان،‌ جانبازان و همسران و فرزندان آنها، آزادگان و همسران و فرزندان آنها در گروه رزمندگان قرار می‌گیرند، گفت: در آزمون سراسری امسال، 36 داوطلب در گروه علوم ریاضی، 286 داوطلب در گروه علوم تجربی، 467 داوطلب در گروه علوم انسانی، 16 داوطلب در گروه هنر و 19 داوطلب در گروه زبان‌های خارجی متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان هستند.
به گفته وی 208 نفر از داوطلبان در گروه علوم ریاضی، 719 نفر در گروه علوم تجربی، 861 نفر در گروه علوم انسانی، 24 نفر در گروه هنر و 17 نفر در گروه زبان‌های خارجی برای استفاده از سهمیه خانواده شهدا ثبت‌نام کردند.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه در کنکور 91 در مجموع 10 هزار و 835 داوطلب متقاضی استفاده از سهمیه فرزندان شاهد هستند، گفت: از این تعداد دو هزار و 359 نفر در گروه ریاضی، پنج هزار و 765 نفر در گروه علوم تجربی، دو هزار و 535 نفر در گروه علوم انسانی، 145 نفر در گروه هنر و 31 نفر در گروه زبان‌های خارجی شرکت کرده‌اند.
وی با اشاره به شرکت 932 هزار داوطلب در کنکور 91، خاطرنشان کرد: از 932 هزار داوطلب شرکت‌کننده در کنکور 91 حدود 824 نفر متقاضی سهمیه رزمندگان، یکهزار و 829 نفر متقاضی استفاده از سهمیه خانواده شاهد و 10 هزار و 835 نفر نیز متقاضی استفاده از سهمیه فرزندان شاهد و جانبازان بالای 70 درصد هستند.
طباطبایی درباره سهمیه مناطق کنکور 91 گفت: بر اساس مصوبه سی و پنجمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه‌ریزی کنکور سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، فارغ التحصیلان و دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی دوره پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان یا هنرستان (سال دوم و سوم دبیرستان یا هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای یا کار و دانش) جزو یکی از سهمیه‌های مناطق 1، 2 یا 3 محسوب می‌شوند.
به گفته وی 188 هزار و 427 داوطلب در آزمون سراسری امسال از منطقه یک، 381 هزار و 975 نفر از منطقه دو و 348 هزار و 539 نفر از منطقه سه برای انتخاب رشته مجاز شده‌اند.../فارس 

 تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.