اخبار سیاسی -  شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری؛
از احترام تمام قد اعضا برای هاشمی تا احترام آیت‌الله برای روحانی

با ورود آیت الله هاشمی به سالن مجلس خبرگان، اکثریت اعضا به احترام وی از صندلی خود برخاستند و در ردیف اول جای خود را به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دادند.

صبح امروز شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری در حالی آغاز شد که به علت بیماری آیت‌الله مهدوی کنی ریاست این دوره از اجلاس خبرگان را آیت‌الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری بر عهده داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام علوی وزیر اطلاعات، مصباح یزدی، آیت‌الله شاهرودی، آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی، سید احمد خاتمی و آیت‌الله جنتی از افرادی بودند که در ساعات ابتدایی در مجلس خبرگان حاضر شدند.

در ابتدا آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی، عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان با حضور در کنار برخی از اعضای مجلس خبرگان با آنها احوال‌پرسی کرده و به آنان خوش آمد گفت.

همچنین علی فلاحیان، محسنی گرکانی رئیس سابق دیوان عالی کشور، موحدی کرمانی و امامی کاشانی از ائمه جمعه، آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، آیت‌الله کعبی عضو جامعه مدرسین و حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور از افرادی بودند که دقایقی بعد به جمع دیگر اعضای خبرگان رهبری پیوستند.


از نکات قابل توجه این اجلاس حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری بود که با ورود وی به سالن مجلس خبرگان، اکثریت اعضا به احترام وی از صندلی خود برخاستند و در ردیف اول جای خود را به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دادند.


سپس حسن روحانی رئیس جمهور به همراه حسین فریدون وارد سالن مجلس خبرگان رهبری شد که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز به احترام و به نشانه سلام از جای خود برخاست.

 

اخبار,اخبار سیاسی ,اجلاس خبرگان رهبری

 
بر اساس این گزارش یکی دیگر از نکات مهم شانزدهیمن اجلاس خبرگان رهبری ارتحال 4 تن از اعضای آن بود که به احترام آنها روی صندلی‌شان پارچه مشکلی کشیده شده بود و عکس آنها به همراه گل روی صندلی گذاشته شده بود.

گفتنی است از فاصله اجلاس پانزدهم تا اجلاس شانزدهم خبرگان رهبری، آیت‌الله محمدی گیلانی نماینده تهران، آیت الله زرندی نماینده کرمانشاه، آیت‌الله مجتهدی نماینده کردستان و آیت الله جباری نماینده مازندران دعوت حق را لبیک گفته و امروز در جلسه مجلس خبرگان یاد و خاطره آنها گرامی داشته شد.

 

اخبار,اخبار سیاسی ,اجلاس خبرگان رهبری

 
گفتنی است شانزدهیمن اجلاس خبرگان رهبری در دوره چهارم راس ساعت 8:40 دقیقه صبح امروز برگزار شد و فردا نیز طی مراسم اختتامیه‌ای به کار خود پایان خواهد داد.
لازم به ذکر است روز پنجشنبه اعضای مجلس خبرگان طبق روال هر سال ضمن حضور در مرقد مطهر امام خمینی و گرامیداشت یاد و خاطره بنیان‌گذار جمهوری اسلامی به دیدار رهبری می‌روند.

در ابتدای این جلسه آیت‌الله دری نجف آبادی دستور کار شانزدهمین دوره اجلاس خبرگان رهبری را قرائت کرد و پس از آن نایب رئیس مجلس خبرگان به سخنرانی پرداخت.

 

----------------------------


هاشمی شاهرودی:دولت توفیقات خوبی داشته است/ از تیم مذاکره کننده حمایت می‌کنیم

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دولت توفیقات خوبی داشته است، گفت: ما از تیم مذاکره کننده حمایت می‌کنیم و می‌گویم که عزت و اقتدار نظام باید حفظ شود که شرطش رفع تحریم‌هاست که این تحریم‌ها تجاوزی ظالمانه در حق ملت ایران است و تیم مذاکره کننده هم این را هم می‌خواهد.

به گزارش  روزنو، آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی در افتتاحیه شانزدهیمن اجلاس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کسالت آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی گفت: این دور از مجلس خبرگان رهبری به خاطر کسالت سنگین آیت‌الله مهدوی کنی بدون حضور ایشان برگزار می‌شود.

وی به سوابق انقلابی و درخشان آیت الله مهدوی کنی در مبارزات انقلاب اسلامی و پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: جایگاه علمی و تقوای عملی ایشان موجب شده تا چهره‌ای معقول و موجه از ایشان در میان مردم، مراجع، احزاب و گروه‌ها ایجاد شده و از ذات اقدس احدیت می خواهیم که ایشان را به ادامه فعالیت در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی بازگرداند.

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ارتحال چهار عضو دیگر این مجلس اظهار داشت: مجلس خبرگان رهبری در نظام مقدس جمهوری اسلامی از یک نظر از خطیرترین وظایف برخودار است چرا که با استفاده از شناخت عمیق معارف اسلامی انتظار می رود تا خط تام ولایت را در عصر غیبت تحصیل کرده و فقیه جامع شرایط را به جامعه اسلامی معرفی کند و براستمرار ولایت و امامت او نظارت کنند و از این حیث چشم بصیر و بیدار ملت در شناخت و ولی فقیه زمان است.

آیت الله هاشمی شاهرودی با تاکید براینکه مجلس خبرگان رهبری نقطه جمع اسلام و جمهوریت نظام است تصریح کرد: از این حیث مجلس خبرگان رهبری در هندسه نظام جمهوری اسلامی از جایگاه خطیری برخودار است

وی افزود: اصل ولایت فقیه ومردم سالاری دینی از ابتکارات امام راحل(ره) است که البته می‌توان آن را در عمق آموزه‌های دینی و سیره عملی ائمه(ع) مشاهده کرد.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آنچه از فقه اسلامی باقی است به نقش ائمه اطهار اشاره دارد چرا که نقش ائمه در حفظ دین و جامعه اسلامی در تاریخ بسیار مهم است.

وی افزود: در این میان اصل گرانسنگ مرجعیت ولایت فقیه در طول تاریخ علیرغم جنایت حاکمان در برخی کشورهای اسلامی، امت اسلام را از تحریف و ادیان ساختگی و پر زرق و برق حفظ کرده است و نه تنها توانسته اسلام را در جهان بسط بدهد بلکه با عالمی شجاع از تبار امامت و اعتماد به مردم، انقلاب شکوهمند اسلامی را به پیروزی رساند و نظام جمهوری اسلامی را براساس دین مبین اسلام مهندسی کرد.

نائب رئیس مجلس خبرگان با تاکید براینکه انقلاب اسلامی ایران توانست تحول عظیمی در جهان ایجاد کند گفت: این انقلاب بذر بیداری را در دل مسلمانان علیه مستکبران جهان کاشت و تردیدی نیست که شکوفه‌های بیداری که در جهان اسلام گسترده شده ریشه در انقلاب اسلامی دارد که امام امت آن را بنیان نهاده است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی مدیریت معنوی وفکری جهان ا سلام را امروز بر عهده دارد گفت: البته با هدایت رهبر معظم انقلاب مسیر حکومت ولی عصر (عج) هموارتر می‌شود. مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی همواره اسلوب شرق و غرب را با چالش مواجه کرده است و توانسته جهان را از خواب غفلت بیدار کند.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی یاد آور شد: ایران اسلامی بر پایه نظریه ولایت فقیه و همراهی ملت و رهبری قله‌های استقلال، عزت و پیشرفت را در هم می‌نوردد و با شکوه برابر نظام سلطه مردم ستمدیده را در همه جای جهان حمایت کرده ونیروهای مومن را در مقابل جبهه استکبار هدایت می کند.

وی تاکید کرد: آنچه امروز در سوریه، لبنان، بحرین، عراق و دیگر کشورهای اسلامی رخ می‌دهد تاسف بار است. استکبار با تمام قدرت خود به میدان آمده اما نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. پیروزی غزه و حماس در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی شعاعی از مشعل ولایت فقیه و انقلاب اسلامی در منطقه است.

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان این که امروز رژیم سفاک صهیونیستی نفرت انگیزترین رژیم تاریخ تلقی می‌شود، گفت:‌این رژیم از ضعف به کودک کشی روی آورده است اما با رسالت مردم غزه می‌بینیم که مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی پیروز می‌شود. این از برکات انقلاب اسلامی است که خود مقاومت به آن اقرار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه البته نظام سلطه از دشمنی با ملت اسلام دست برنخواهد داشت تا چراغ بیداری اسلامی را خاموش کند، گفت: چنین طرح‌هایی نظیر طرح شوم ایجاد گروه‌های تکفیری و مسلح کردن آنها برای تخریب چهره اسلام صورت می‌گیرد که به اعتراف جاسوسان خودشان، آمریکا وانگلیس و رژیم صهیونیستی در طرح شوم لانه زنبور بسیاری از تکفیری‌های خارج اسلام را آموزش داده و وارد برخی از کشورهای اسلامی کرده است.

وی افزود: این جنایتکاران می‌خواهند با گرم شدن بازار فتنه و اختلاف اتحاد میان مسلمانان رااز بین ببرند و با تخریب چهره اسلام راستین چنبره سلطه خود در دنیا را افزایش دهند.
نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری فتنه‌های مذهبی و قومی و تحرکات گروه‌های تکفیری را ساخته دسته نظام سلطه به ویژه آمریکا و اسرائیل غاصب خواند و گفت: شرایط امروز ضرورت ورود علما و روحانیون شیعی به میدان رویارویی با مستکبران را بیش از پیش آشکار می کند. نخبگان باید با روشنگری و شجاعت در مقابل اختلافات و تفرقه‌ها که از اهداف شوم جبهه استکبار است بایستند واجازه ندهند رسانه‌های استکبار چهره مشبه از اسلام جلوه دهند تا جوانان ما در دام هر مدعی اسلام خواهی و جهاد اسلامی دروغین نیفتند.

آیت الله هاشمی شاهرودی ادامه داد: نخبگان ما باید این مسئله را ترویج کنند که جوانان باید از منابع دقیق اطلاعات لازم را کسب کرده و از علمای به اصطلاح درباری تقلید کورکورانه نکنند چرا که امروز شیطان بزرگ با این سناریو سعی در ایجاد فتنه‌گری و تفرقه میان امت اسلامی دارد و دراین زمینه برنامه‌ریزی می‌کند.

وی با تاکید براینکه علمای اسلام باید به خوبی مسئولیت خود را در حفظ اسلام راستین ایفا کنند، گفت: آنها با این کار توطئه شیاطین را نقش بر آب خواهند کرد. به لطف خدا هم اکنون ایران اسلامی به یک قدرت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تبدیل شده که خواست این نظام حمایت از مردم فلسطین و در هم کوبیدن رژیم صهیونیستی است و اقدامات نظامی ایران به یک قدرت بزرگ بازدارندگی تبدیل شده است.

وی با اشاره به سقوط پهباد صهیونیستی توسط نیروهای نظامی ایران تاکید کرد: تردیدی نیست که با حضور امت همیشه در صحنه و نیروها و دانشمندان افتخارآفرین هر گونه تجاوز با شدت و قدرت پاسخ داده خواهد شد.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه به پیروزی مقاومت اسلامی در غزه اشاره کرد و افزود: همه کسانی که در برابر صهیونیست‌ها با حداقل امکانات و با تکیه به نیروی ایمان ایستادگی کردند و یاد شهدای گلگون کفن جنگ اخیر غزه که اکثرا کودک بودند را گرامی می‌داریم و از رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری و حضور مردم در راهپیمایی‌ها تشکر می‌کنیم و هشدار می‌دهیم که شمارش معکوس در محواسرائیل آغاز شده و مردم دنیا محو رژیم کودک‌کش صهیونیستی را خواستار شد‌ه‌اند.

هاشمی شاهرودی با یادآوری هفته دولت ابراز داشت: این هفته فرصتی بود تا دولت محترم گزارشی از عملکرد خویش ارائه کند که توفیقات خوبی نیز حاصل شده و من به آقای روحانی و همکاران محترم‌شان خسته نباشید می‌گویم و امیدوارم این توفیقات ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه توصیه می‌کنم همه مسئولان نظام از جمله سران قوا با حفظ هماهنگی و همبستگی در مسیر رهنمودهای رهبر انقلاب گام بردارند عنوان کرد: از جمله این رهنمودها رهنمود 15 گانه اخیر مقام معظم رهبری است که نشات‌ گرفته از درایت کارشناسی عالمانه و مدبرانه ایشان است که دولت باید این رهنمودها را منشور اصلاح و برنامه‌های خویش قرار دهد.

نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 گفت: همانطور که مقام معظم رهبری بیان کردند امیدی به گفت‌وگو و مذاکره برابر مستکبرین نیست و تحریم‌های جدید نیز این مساله را ثابت می‌کند و البته ما از تیم مذاکره کننده حمایت می‌کنیم و می‌گویم که عزت و اقتدار نظام باید حفظ شود که شرطش رفع تحریم‌هاست که این تحریم‌ها تجاوزی ظالمانه در حق ملت ایران است و تیم مذاکره کننده هم این را هم می‌خواهد.

اخبار سیاسی - ایلنا , روز نو

 تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.