روند خريد ميوه بر اساس توافق باغداران و تشكل‌هاي توليدي و توزيعي صورت مي‌گيرد و وزارت بازرگاني و سازمان‌هاي بازرگاني سراسر كشور همزمان نظارت دقيقي بر نحوه خريد خواهند داشت.

محمد صادق مفتح ـ معاون وزير بازرگاني ـ در گفت‌وگو با ایسنا ‌از ادامه سياست وزارت بازرگاني براي خريد مركبات و سيب كشاورزان همچون سنوات گذشته خبر داد و گفت: كشاورزان نگران فروش محصول خود نباشند؛ زيرا بر اساس دستور ويژه وزير بازرگاني هيچ ميوه‌اي روي زمين نخواهد ماند و در فصل برداشت، ميوه كشاورزان مثل سال‌هاي گذشته با بالاترين قيمت و نرخ تفاهمي خريداري مي‌شود.

وي افزود: روند خريد ميوه بر اساس توافق باغداران و تشكل‌هاي توليدي و توزيعي صورت مي گيرد و همزمان وزارت بازرگاني و سازمان‌هاي بازرگاني سراسر كشور نظارت دقيقي بر نحوه خريد خواهند داشت.

مفتح گفت: تجربه سه سال گذشته دولت حاكي از آن است كه مركبات با بالاترين قيمت خريداري شده است و به همين علت در ايام عيد با ثبات‌ترين بازار را پشت سر گذاشتيم.

به اعتقاد معاون وزير بازرگاني اين نوع هماهنگي درخريد محصولات علاوه براينكه كشور را از ذخيره سازي و كنترل قيمت ميوه در شب عيد مطمئن مي‌كند، سبب مي‌شود تا ميوه توليد داخلي جذب بازار شود.

معاون وزير بازرگاني در عين حال با تاكيد بر اينكه دولت هيچ خدمات و امكاناتي را براي واردات ميوه اختصاص نداده و نخواهد داد، افزود: واردات ميوه در فضاي كاملا رقابتي انجام مي شود.

او تعرفه واردات ميوه را340 درصد عنوان كرد وافزود: افزايش تعرفه و نظام تعرفه فصلي از جمله راهكارهايي است كه دولت هر ساله براي حمايت از توليد و مصرف ميوه در پيش مي گيرد.

مفتح در پايان با تاكيد بر كنترل قيمت تمام شده اظهار كرد: اگر فكر اساسي براي كاهش قيمت تمام شده و بهره‌ور كردن توليد نشود، مشكلات متعددي ايجاد خواهد شد و به موازات آن براي واردات نيز مشكل آفرين مي شود؛ بنابر اين سياستگذاران امر توليد، كشاورزي و صنعت بايد فكري براي قيمت تمام شده بكنند.

تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.