هفته گذشته علیرضا افشار معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کشور در همایش مسئولان ستاد برگزاری دهه فجر با اشاره به اینکه در حال حاضر واقعاً منافقین مصداق جدیدی پیدا کردند، گفت: کسانی که با دشمن همدست می‌شوند، جلسه می‌گذارند و در جهت منافع آنها حرکت می‌کنند، منافقند.

آقای افشار شما گفته‌اید که نسل جدید منافقان با لباس جدید در جامعه ما در حال بروز و ظهور هستند. بفرمایید این افراد چه کسانی هستند و راهکار مقابله با آنها چیست؟

این موضوع روشن است و بحث پیچیده‌ای نیست؛ کسانی که ما هنوز به نام منافق از آنها یاد می‌کنیم چون در صف دشمن قرار گرفتند و اسلحه روی مردم کشیدند، دیگر نباید به آنها منافق بگوییم. مجاهدین خلق دیگر منافق نیستند. منافق کسی است که ظاهرش با ماست اما باطنش با ما نیست. آنهایی که ظاهرشان با نظام اسلامی و ولایت است اما در باطن نقشه‌ها و طرح‌های دیگری دارند، با دشمن هم‌آوایی و همراهی می‌کنند. راهکارش هم این است که آنها را معرفی کنیم همان طور که قرآن توصیه می‌کند، باید چهره واقعی آنها را به مردم بشناسانیم تا مردم دچار فریب نشوند.

این منافقانی که شما توصیف‌شان را کردید، مطمئناً مصداق عینی هم دارند، این افراد چه کسانی هستند؟

بله، مصداق دارند. آنهایی که بعد انتخابات دهم ریاست جمهوری با وجود فرمایشات مقام معظم رهبری که همه می‌گویند فصل‌الخطاب است، باز هم بر حرف‌های خودشان اصرار کرده و مردم را دعوت به آشوب کردند و مشکلاتی را برای نظام ایجاد کردند. این افراد از مصادیق روشن و قطعی این قضیه هستند قبل از آن ممکن بود برخی افراد فکر کنند دارند کاردرستی انجام می‌دهند ولی وقتی کسانی می‌آیند امضا می‌کنند برگه کاندیداتوری انتخابات را، در آن برگه نوشته شده من به قانون اساسی و ولایت مطلقه فقیه وفادارم و افراد آن را امضا می‌کنند یعنی تبعات حقوقی‌اش را می‌پذیرند. به حرف رهبری و ولایت فقیه باید دقیقاً عمل کنند و اگر عمل نکنند این نوعی نفاق است و تنها راه نجات از نفاق که در قرآن هم به آن تأکید شده توبه است.

آیا راه بازگشتی به نظر شما وجود دارد؟


البته کسی که توبه می‌کند نباید در خانه و پیش دوستان این کار را انجام دهد بلکه باید مردم را در جریان این بازگشت قرار دهد چون او مدتی مردم را فریب داده و به انحراف کشیده است. راه توبه از بین بردن آثار سوئی است که او مرتکب شده است. پس او باید این آثار سوء را از بین ببرد و به مردم صادقانه اعلام کندکه من اشتباه کردم. به هرحال مردم ما در دوران سختی به سر می‌برند که امید است با هوشمندی پشت سر رهبری قرار گرفته و این مسیر را به سلامت بگذرند.

آقای افشار بعضی از افرادی که درکشور ما هستند و دلسوز نظام نیز هستند منتقد دولتند چطور باید دقت نظر داشت تا این افراد را در صف منافقان قرار ندهیم؟

آنها ربطی به منافقان ندارند، قضیه آنها فرق می‌کند، هم افراد منتقد و هم افراد غیرمنتقد ممکن است فریب نفاق را بخورند. چون بالاخره تبلیغات و فضاسازی، دروغ‌پردازی، بزرگنمایی مشکلات که شگردی تبلیغاتی است ممکن است مردم را فریب دهد. باید مردم فریب اینها را نخورند و این نیازمند بیان حقایق است. یعنی حقیقت را هرچه که هست به مردم بگوییم چه کمبودها و چه پیشرفت‌ها را همانطور که هست به مردم اعلام کنیم، تا آنها با واقعیت آشنا شوند آن وقت کمتر فریب می‌خورند تنها راهش تبیین و بیان حقیقت است این بهترین و سریع‌ترین راه است.

منبع: خبر آنلاینتاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.