رییس دفتر رییس جمهور گفت :ما به ایرانیان مقیم خارج بدهکار بودیم به همین خاطر توجه جدی به آنها در دستور کار دولت است.

به گزارش ایسنا اسفندیار رحیم مشایی جانشین رئیس جمهور در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، پنجشنبه شب در همایش ایرانیان مقیم بلاروس در "مینسک" با اعلام این مطلب گفت: ملت ایران پرچمدار صلح است؛ پس هیچگاه نمی‌تواند به دنبال جنگ و بحران باشد؛ چرا که هیچ نیازی برای جستجوی بحران ندارد و مهربانی در ایرانیان ریشه تاریخی دارد .

وی افزود: امروز برای اثبات ایران به هیچ تلاشی نیاز نداریم بلکه تنها باید بکوشیم ظرفیتها و زیبایی‌های آن را به دنیا نشان دهیم.

مشایی گفت: افتخار ایرانیان این است که در تمام تاریخ، سرزمین اندیشه‌های بلند خدایی بوده است. به همین خاطر ایران مظهر خدا، عشق و انسان است و پیام ایران همیشه عدالت و پاکی بوده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: ایران در نخستین دوره شکل گیری تاریخ، بنیانگزار تمدن بشری بوده است و در دوره دوم تاریخ هم پایه گزار تمدن و فرهنگ اسلامی است. چرا که سهم ایران در پایه گزاری فرهنگ اصیل و مترقی اسلامی به طور قطع از همه کشورهای عربی بیشتر بوده و این برای ما افتخار بزرگی است.

رئیس نهاد ریاست جمهوری افزود: تاریخ نشان داد سرزمین ما همواره فراز و نشیب های بسیاری داشته چرا که همیشه چشم طمع به ایران وجود داشته است. بنابراین ملت ایران از 30 سال قبل که تصمیم گرفت به کسی باج ندهد و بایستد مورد غضب قرار گرفت.

وی در بخش دیگر از سخنانش خاطر نشان کرد: ما به سیاست بین الملل همواره احترام گذاشته‌ایم اما سیاستی که به راستی بین المللی باشد.

رحیم مشایی تصریح کرد: ملت ایران هیچگاه به دنبال مناقشه و نزاع نیست چرا که زیبا‌رویان هیچ وقت جدال نمی‌کنند. اما اگر خطری سرزمین‌مان را تهدید کند با خون خود از کشور، وطن و دین خود دفاع می کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه سخنانش خاطر نشان کرد: همین‌که امروز آمریکایی‌ها به عراق و افغانستان آمده‌اند اما چنین جراتی درباره ایران ندارند به خاطر این است که می دانند ملت ایران پای تمام اصول، عقاید و وطن شان ایستاده اند.

رحیم مشایی گفت: امروز آمریکایی‌ها برای خروج از باتلاق‌های خود ساخته‌شان در عراق و افغانستان محتاج ایران هستند و دنیا نیز این حقیقت را درک کرده است.

وی در پاسخ به سخنان اخیر اوباما که مدعی شده آمریکا ایران را منزوی کرده است و رهبران ایران باید تاوان مذاکره نکردن را بپردازند تصریح کرد: امروز در ایران هیچ کس جرات ندارد از مسیر درخشان محقق شده در فناوری‌های هسته‌یی کنار بکشد. با این حال ما نگران اوباما هستیم که در تغییر سیاست‌هایش موفق نشود. او با چند قول اساسی داده که ساده‌ترینش حل مشکلاتش با ایران است؛ ضمن اینکه مطمئنیم نمی‌تواند بقیه مسائلش راهم حل کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ملت ایران گوهرشناس است و قدرت تجزیه و تحلیل عمیق در تمام مسایل را دارد، پس هیچکس نمی‌تواند سر ملت ایران کلاه بگذارد.

وی در ادامه سخنانش یاد آور شد: یکی از مشکلات دولت آقای احمدی نژاد حل برخی توهم‌های ساخته و پرداخته توسط رسانه‌های مخالف نظام برای ایرانیان مقیم خارج بوده که خوشبختانه به دنبال سفرهای آقای احمدی نژاد و سایر مسوولان و دولت مردان ، بخش قابل توجهی از این مسایل حل شده است.

رحیم مشایی با بیان اینکه در سال های گذشته به خاطر برخی کم توجهی ها وکج سلیقه گیها نسبت به ایرانیان مقیم خارج، فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم ابراز امیدواری کرد اهداف مهم و بزرگ دولت و شورای عالی ایرانیان مقیم خارج از کشور با انسجام شکل گرفته و توجهات ویژه به صورت عمیق و گسترده محقق شود.

جانشین رئیس جمهور در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: ما به ایرانیان مقیم خارج بدهکار بودیم به همین خاطر توجه جدی به آنها در دستور کار دولت آقای احمدی نژاد قرار دارد. به همین خاطر برگزاری همایش‌های خارج از کشور ظرفیت‌های بسیارعظیمی برای کشورورفع مشکلات هموطنان ایجاد کرده است؛ ضمن اینکه تمامی هموطنان مقیم خارج از کشور باید بدانند که دولت جمهوری اسلامی ایران همواره خود را در برابر تمام ایرانیان در هر کجای دنیا مسوول می داند .تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.