نامزد ندا آقاسلطان در مصاحبه با بخش فارسی بی بی سی از اقدام خود برای سفر به اسرائیل دفاع کرد و گفت سفر او به عنوان سفر یک فرد مستقل و نه وابسته به گروه های سیاسی صورت گرفته است.

 کاسپین ماکان  گفت: این سفر را با قصد انسان دوستانه انجام داده ام، چون صحبت هایی از حمله اسرائیل به ایران مطرح است و هدف من بیان مخالفتم با جنگ و خشونت بوده است!!

 ماکان افزود می خواهد تصویری را که جمهوری اسلامی ایران از یک دشمن فرضی به نام اسرائیل در ذهن مردم ایران ساخته است، بشکند چون این دشمن سازی از اسرائیل توسط حکومت ایران را اقدامی برای پیشبرد مقاصد حکومت ایران ارزیابی می کند!

وی در پاسخ به انتقادهای مطرح شده از سوی هواداران جنبش سبز گفت:"شنیده ام گفته اند من از جانب جنبش سبز صحبت کرده ام که هیچ وقت این طور نیست و من هیچ گاه از جانب جنبش سبز حرف نزده ام... مستقل هستم و هرگز طرفدار افراد و گروه ها نبوده ام و نیستم."

کاسپین ماکان در رابطه با گزارش های منتشر شده مبنی بر اینکه وی در اسرائیل خود را به عنوان نماینده مردم ایران معرفی کرده و این پرسش که او این نمایندگی را به چه طریق احراز کرده است؟ به بی بی سی فارسی گفت که از طرف کسی نمایندگی ندارد.

وی  افزود:"من به طور قانونی و رسمی نماینده مردم نیستم. هیچ کس نماینده کسی نمی تواند باشد مگر شرایطش را کسب کرده باشد. من نماینده ندا هم نیستم. من به عنوان نامزد ندا نماینده ایشان نیستم. نماینده خانواده ندا هم نیستم. از جانب خودم آنچه را که می توانست اهمیت داشته باشد با نیت انسان دوستانه انجام دادم."

از  ماکان پرسیده شد:"شما قبل از ماجرای ندا نام شناخته شده ای نبودید و کسی شما را نمی شناخت که بخواهید به کشور دیگری رفته و با رییس جمهوری یک کشور دیگر دیدار و نظرات خود را مطرح کنید. از دید منتقدان شما به اعتبار ندا، ماکان شدید. پس چرا فکر می کنید که اگر نماینده ندا، خانواده اش و ملت ایران نیستید می توانید به اسرائیل بروید و در آنجا اظهار نظر کنید؟"

وی پاسخ داد: اگر صحبت از دموکراسی و آزادیخواهی مطرح است، آزادی بیان و حق فردی هم یکی از اجزای مهم دموکراسی و "الفبای دموکراسی" است!

گفتنی است مادر ندا آقاسلطان پس از مطلع شدن از سفر نامزد دخترش به اسرائیل در مصاحبه ای که در بی بی سی  منتشر شد، از این سفر انتقاد کرد. 

گفتنی است سفر نامزد ندا آقاسلطان به اسرائیل، در محافل سیاسی به عنوان رفتاری مشکوک تلقی می شود.تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.