مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه سالانه 1.6 میلیون تن انواع آلاینده به طور متوسط در هوای تهران ریخته می شود گفت: شدت وزش باد و بارندگی روزهای اخیر سبب رقیق شدن بار سنگین آلاینده ها در پایتخت شد.

دکتر یوسف رشیدی در گفتگو با مهر از تولید بسیار بالای میزان آلاینده ها در هوای تهران خبر داد و افزود: اگر شرایط آب و هوایی مثل جریانهای بادی و بارشها و نزولات آسمانی نباشد انبوه آلاینده خودروها شرایط را برای تنفس در هوای تهران مشکل می کند.

این کارشناس آلودگی هوا همچنین متوسط انواع آلایندههای هوای تهران که شامل اکسید ازت، گوگرد، منوکسید کربن، هیدروکربناتها، ذرات معلق و دیگر آلاینده هاست را 1.6 میلیون تن دانست و تاکید کرد: خودروها عامل اصلی تولید این حجم از آلودگی هستند اما وقتی شرایط جوی مناسب باشد خیلی به چشم نمی آیند.

رشیدی شاخص ذرات معلق در روز سه شنبه تهران را بسیار نامناسب توصیف کرد و گفت: در این روز شرایط ذرات معلق ناسالم بود ولی روز گذشته چهارشنبه به دلیل افزایش حجم باد در سطح تهران وضعیت بهتر شده و شرایط را به نسبت تغییر داده است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه بارندگی سبب شستن و حذف بسیاری از آلاینده ها می شود اضافه کرد: ذرات معلق و آلاینده هایی مثل منوکسید کربن با شستن باران رقیق می شوند و از هوا حذف می شوند اما باید برای زمانهای بدون باران و نبود حجم باد برای جابجایی هوا چاره ای اساسی اندیشید.تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.