عصر ایران ورزشی-عباس خادم الحسینی-فراز کمالوند از همان ابتدای حضورش در بطن فوتبال حرفه ای کشور چهره ای جنجال آفرین را از خود به نمایش گذاشت و باعث شد که توجهات جامعه فوتبالی را به خود جلب نماید.

این روزها با حضور وی بر روی نیمکت تراکتورسازی ، این تیم روزهای شلوغ و پر حاشیه ای را پشت سر می گذارد.


پیشینه کمالوند

 فراز کمالوند که متولد  ۱۳۵۵ در خرم آباد است  جوانترین مربی تاریخ لیگ برتر است.او از 19 سالگی با مربیگری در جوانان پاس دوران مربیگری خود را آغاز کرده است.

کمالوند بین سالهای ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۰ زیر نظر اردشیر لارودی در روزنامه ابرار ورزشی قلمزنی می‌کرد و در حقیقت او یک ژورنالیست ورزشی بود.

همچنین وی مربی است که تا به حال فوتبال  را در سطح حرفه ای بازی نکرده اما با استفاده ازتجربیاتی که در کنار فیروز کریمی آموخته و تلفیق آن با علمی که از حضور  در کلاسهای مربیگری به دست آورده توانسته به عنوان یکی از مربیان خوشنام ایران تبدیل شود.

کمالوند در کارنامه افتخارات خود صعود تیم تراکتورسازی و شیرین فراز را به لیگ برتر دارد.جنجال در خون کمالوند

از همان موقعی که وی موفق شد تراکتور سازی را پس از مدت ها به لیگ برتر بیاورد زمزمه هایی مبنی بر جدایی وی از تراکتور شنیده می شد ولی نکته مهم اینجاست که کمالوند با هوش و ذکاوت خود و همچنین حمایت مدیران تراکتور سازی سنگش را چنان قرص کرد که تا به حال در این تیم پر طرفدار ماندگار شده است و محبوبیتی را بین هواداران تبریزی کسب کرده است.

البته در طول فصل و به سبب افت و خیز هایی که وی در مسیر هدایت تیمش پیش روی داشت چند بار تا آستانه ی جدایی از تراکتور رفت .

کار به جایی کشید که او استعفای خود را اعلام کرد و نزدیک بود تا با تیم صنعت نفت آبادان قرار داد منعقد بکند که این اتفاق صورت نگرفت و بار دیگر وی به نیمکت تراکتور سازی برگشت.

مصاحبه های جنجالی و تیم بیرون کشیدن!

او در امر مصاحبه برعلیه مدیران تیم خود و اشخاص دیگر نیز سابقه دارد و از این حیث می شود در گذشته اش به نکات جالبی اشاره کرد.

ولی ابومسلم و تراکتور سازی شاید اوج حاشیه سازی و جنجال فراز کمالوند در این فصل لیگ برتر بود.

وقتی داور مسابقه ضربه پنالتی را به سود تیم ابومسلم اعلام کرد ، صدای تراکتوری ها و در راس آنان کمالوند درآمد و به شدت اعتراض خود را به این تصمیم داور اعلام کردند.
این اعتراض ها منجر به این شد که تیم تراکتور سازی زمین را ترک بکند و در زمین حاضر نشود.

اینکه کمالوند نقش پر رنگی را در این اقدام داشته بر کسی پوشیده نیست و این همان چیزی است که کمالوند را به چهره ای خبر ساز تبدیل کرده است.

مورینیوی ایران!!!

او خود اعلام کرده است که مورینیوی ایران است .او عنوان کرده است که ورود وی به فوتبال همانند ژوزه مورینیو بوده است ، کمالوند خبرنگار بوده و مورینیو مترجم .

این که شاید بشود شباهت هایی را در رفتار و گفتار این مورینیو و کمالوند یافت ولی اینکه بخواهیم این دو نفر را با هم قیاس کنیم کمی شاید عجیب باشد و زیاد صحیح نباشد چرا که کاریزما و شخصیت مورینیو بسیار زیاد با کمالوند متفاوت است و این همان چیزی است که فاصله را بین این دو بسیار مشخص می کند.

البته اینکه کمالوند مربی شایسته ای است شکی وجود ندارد ولی شاید سالها باید بگذرد و وی به تجربه و علم خود بیفزاید تا اینکه روزی بشود این مقایسه را درست و عادلانه انجام داد.


تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.