مهر: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان از ارائه طرح همراهی گروهی از جوانان نخبه کشور با هیئتهای دیپلماتیک ایرانی به دولت خبر داد.

مهرداد بذرپاش در نخستین همایش سراسری مشاوران امور جوانان سازمان صدا و سیما که پنجشنبه شب  برگزار شد هدف از ارائه این طرح به هیئت دولت را ارتقاء توانمندیهای جوانان عنوان کرد و افزود: امیدواریم که در آینده نزدیک و در پی همراهی گروههای برگزیده جوانان در سفر هیئتهای ایرانی، شاهد نسلی زبده در مناسبات دیپلماتیک کشور باشیم.

وی همچنین با تأکید بر آمادگی دولت برای تعریف پروژههای مختلف با صدا و سیما و در قالب تفاهم نامه های مشترک اظهار داشت: میزان تأثیرگذاری صدا و سیما بر توده مردم با توجه به فراگیری این رسانه قابل مقایسه با دیگر رسانه ها نیست. اعتماد جوانان به رسانه ملی فرصتی است که می توان با تفکر مهندسی، نگاه متفاوت و ابتکار عمل از این فرصت بهره برداری کرده و بر میزان اثربخشی رسانه بر مخاطبان جوان افزود.

بذرپاش با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از جنس جوانی بوده است، تصریح کرد: باید با توجه به ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی برنامه های خود را مرور کنیم چرا که اگر چالش یا تهدیدی برای انقلاب وجود داشته باشد، نه از حوزه های صنعتی و اقتصادی که از حوزه های فرهنگی وارد می شود. جوانانی که اکنون بدون دیدن دوران دفاع مقدس و انقلاب به این سو گرایش دارند به طور قطع عیار بالاتری دارند چرا که با اضطرار محیطی به این سمت گرایش نیافته اند.

وی با انتقاد از نگاه های تهدید محور به جمعیت جوانان کشور که سیاستهای کاهش جمعیت را در پی داشته افزود: جمعیت جوان کشور فرصتی برای جهش اجتماعی و ارتقاء سطح انقلاب اسلامی در سطوح مختلف است. اما لازم است که در جهت ساماندهی امور این نسل مفاهمه داشته باشیم چرا که با سیاستهای متناقض، نه تنها نتیجه مطلوب حاصل نمی شود بلکه تأثیر معکوس خواهیم گرفت.

رئیس سازمان ملی جوانان بر ضرورت ابتکارات سریع رسانه برای پیگیری مسائل و موضوعات مرتبط با جوانان تأکید کرد و گفت: الگوسازی برای جوانان و تعریف سبک زندگی از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه رسانه باشد. عدم رضایت از وضع موجود زمینه تعالی و پیشرفت است از این رو لازم است که اهداف متعالی تری را تعریف کرده و به سمت جامعه ای مترقی تر حرکت کنیم.

دکتر دارابی قائم مقام سازمان صدا و سیما در این همایش با اشاره به جابه جایی نسل در دهه چهارم انقلاب و به دست گرفتن آینده کشور از سوی نسل های سوم و چهارم، بر ضرورت تشریح دقیق دوران مبارزات انقلاب و دفاع مقدس برای جوانان تأکید کرد و گفت: احساس غرور به گذشته و امید به آینده باید سرلوحه و الگوی کار مشاوران جوان صدا و سیما باشد. از سوی دیگر لازم است که این گروه فرصت ها و چالشهای پیش روی جوانان را به درستی بشناسند.

وی به تغییر بازیگران در عرصه نظام بین الملل و جایگزینی سازمانهای مردم نهاد به جای احزاب اشاره کرد و گفت: نباید از ویژگیهای سمن ها با توجه به کارکردهای غیرسیاسی که دارند غافل شد. همچنان باید به کوچک شدن اندازه دولت و بزرگ شدن نهادهای غیردولتی توجه داشت. مشاوران جوان باید با تحلیل درست از فضای کشور راهبری جامعه در حوزه جوانان را به دست بگیرند و تعریف درست و عملیاتی از وظایف خود داشته باشند.

تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.