مرگ براثر غرق شدگي درمازندران

مرگ هزار و 74 نفر بر اثر غرق شدگي/مازندران رکورددار بیشترین غرق شدگی

سال گذشته هزار و 74 نفر بر اثر غرق شدگي در كشور جان خود را از دست دادند.

حوادث - به گزارش  مهر،از كل فوتي هاي غرق‌شدگي در سال گذشته 892 نفر مرد و 182 نفر زن بودند؛ اين در حالي است كه در سال 1390، 902 مرد و 170 زن بر اثر غرق شدگي در كشور جان باختند.

بر اساس آمارهاي موجود در تابستان سال گذشته 517 نفر بر اثر غرق شدگي در كشور جان خود را از دست دادند كه حدود نيمي از كل غرق شدگان سال گذشته را در بر مي گيرد. به طور كلي همواره در فصل تابستان با آمار بالاي مرگ و مير ناشي از غرق‌‌شدگي به ويژه در سه استان مازندران، خوزستان و گيلان مواجه هستيم. در سال گذشته استان هاي مازندران با 215 فوتي، خوزستان 143 فوتي و گيلان 107 فوتي بيشترين موارد مرگ ناشي از غرق شدگي را داشته اند.

بيش از 90 درصد غرق شدگي ها خارج از محدوده مجاز است

بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد در سال گذشته 335 نفر در دريا غرق شده اند كه از اين تعداد 275 مورد مربوط به درياي مازندران بوده است، همچنين 91.3 درصد از غرق‌شدگي‌هاي دريا، خارج از محدوده مجاز شنا اتفاق افتاده. بنابراين با توجه به نزديكي تعطيلات مدارس و آغاز سفرهاي تابستاني، برنامه ريزي مناسب در زمينه آماده سازي مناطق ايمن براي شنا و اطلاع رساني مناسب مي تواند نويدبخش تابستاني فرح بخش و به دور از حوادث ناگوار براي مسافرين اين مناطق باشد.

بر اساس آمارها از كل موارد غرق شدگي در سال گذشته، 335 نفر در دريا، 120 نفر در كانال هاي آب، 111 نفر در استخر ها، 96 نفر در درياچه هاي مصنوعي و اطراف سدها، 41 نفر در درياچه هاي طبيعي و 371 نفر در ساير مكان ها كه بيشتر رودخانه ها بوده، جان باخته اند.

ياد آور مي شود طی 10 سال گذشته، تلفات غرق شدگی، آماری بین حداقل یکهزار و هفت در سال 1388 تا حداكثر یکهزار و 515 در سال 1382 داشته، سال گذشته نيز آمار غرق شدگي با يكهزار و 74 مورد جزو سال هايي است كه كمترين ميزان غرق شدگي را داشته است.

گفتني است بر اساس آمارهاي موجود در دي ماه سال گذشته بيشترين رشد را در آمار تلفات غرق شدگي داشتيم به نحوي كه اين عدد از 18 فوتي در سال 1390 به 34 فوتي در سال گذشته رسيد./مهر

 

 تاريخ : | | نویسنده : mehrvarzanco |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.